** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 06
موش و گربه و گراز به جای بوفالوی آمریکایی و تمساح در پارک های ملی آمریکا!
بین الملل "تیتر1"/
هر ساله میلیون ها نفر از پارک های ملی آمریکا بازدید می کنند و امیدوارند تا حیواناتی مانند؛ بوفالوی آمریکایی، بز کوهی و تمساح ببینند، اما این پارک ها محل موش های صحرایی، گربه ها و گرازهای وحشی شده است.
کوچک شدن پرندگان به خاطر تغییرات آب و هوایی!/ شیکاگو بزرگترین قاتل پرندگان است
بین الملل "تیتر1"/
هر ساله حدود 600 میلیون پرنده در آمریکا به خاطر برخورد با ساختمان های بلند می میرند و شیکاگو که در مسیر مهاجرت عمده پرندگان قرار دارد با دارا بودن آسمان خراش های خود بزرگترین قاتل آنها است.
اکسیژن فروشی شد!/ هوای آلوده هند بازار تجارت هوای پاک را رونق داد
بین الملل "تیتر1"/
به خاطر آلاینده های ریز و سمی در هوای دهلی نو (پایتخت هند) که به ریه ها و رگ های خونی نفوذ می کنند و باعث بیماری های تهدید کننده می شوند، تجارت اکسیژن رونق گرفت.
حسرت سیب زمینی سرخ شده بر دل مردم آمریکای شمالی!
بین الملل "تیتر1"/
کمبود سیب زمینی سرخ شده در آمریکای شمالی به دلیل زمستان زودهنگام، برای آنها که عاشق این غذا هستند مانند کابوس است. در ضمن کمبود این محصول به کیف پول و وعده غذایی آنها نیز لطمه می زند.
احیای صخره های مرجانی مرده با موسیقی!
بین الملل "تیتر1"/
تیمی از دانشمندان انگلیس و استرالیا با استفاده از بلندگوها در زیر آب، ماهی ها را فریب داده و آنها را به سوی صخره های مرجانی مُرده باز می گردانند و به بهبود آنها کمک می کنند.
برتری قریب الوقوع انرژی های تجدید پذیر به زغال سنگ
بین الملل "تیتر1"/
زغال سنگ ده ها سال سنگ بنایِ صنعت برق بود، اما ترکیبی از نگرانی های زیست محیطی، فرسوده شدن کارخانه ها و رقابت ها منجر به کاهش شدید مصرف زغال سنگ در آمریکا شده است.
طی قرن جاری، قطب شمال عاری از یخ می شود
بین الملل "تیتر1"/
محققان مرکز علوم آب و هوایی دانشگاه کالیفرنیا با بهبود پیش بینی ها دریافتند که از اوایل سال 2026 تا 2132 قطب شمال عاری از یخ خواهد شد.
اولین عمل جراحی آب مروارید جهان برای پلنگ برفی + تصاویر
بین الملل "تیتر1"/
دامپزشکان چینی پس از برطرف کردن آب مروارید از چشم پلنگ برفی که آن را اولین عمل جراحی جهان می نامند، گفتند: "این پلنگ برفی وحشی که مجروح شده بود و قادر به دیدن نبود را پیدا کرده و مجددا بینایی او را بازگرداندند."
غرق شدن انگلیس در زباله های پلاستیکی!/ فروش 1.5 میلیارد پلاستیک در سال
بین الملل "تیتر1"/
تحقیقات جدید نشان می دهد که سوپرمارکت های انگلیس علیرغم وعده کاهش، پلاستیک بیشتری را تولید می کنند. فروشِ 1.5 میلیارد کیسه زندگی این روند را به شدت افزایش می دهد.
حیات وحش در مناطق غیر نظامی شکوفا می شوند/ نابودی انسان و محیط زیست به خاطر جنگ
بین الملل "تیتر1"/
بیش از دو سوم از نقاط تنوع زیستی مهم جهان دست کم یک بار بین سال های 1950 تا 2000 در معرض سیاست های زمین سوخته و جنگ شیمیایی قرار گرفته اند.
آلودگی صوتی منجر به انقراض جانوران می‌شود!
دانشمندان هشدار می دهند که عدم کاهش آلودگی صوتی ناشی از فعالیت‌های انسانی می‌تواند تداوم حیات بخش را به طور جدی به خطر بیندازد و موجب انقراض بسیاری از گونه های جانوری و پرندگان شود.
صدای موسیقی زمین ثبت شد!
ستاره شناسان سازمان فضایی اروپا برای اولین بار موفق شدند صدای موسیقی زمین را ثبت کنند.
چرا تجزیه بیولوژیکی، بحران پلاستیک را حل نمی کند؟/ ضرورت کاهش مصرف پلاستیک در سراسر جهان
بین الملل "تیتر1"/
پلاستیک تقریبا راه خود را در همه ابعاد زندگی ما از فنجان قهوه و نِی یکبار مصرف تا الیاف پنهان بافته شده در دستمال مرطوب و تکه های براق کوچک در لوازم آرایش پیدا کرده است.
نا آگاهی ترامپ از تغییرات اقلیمی/ کاهش بودجه فدرال برای پیشگیری از آتش سوزی در کالیفرنیا!
بین الملل "تیتر1"/
دونالد ترامپ تهدید كرد كه كمک های مالی به كالیفرنیا در هنگام آتش سوزی را كاهش خواهد داد. به عقیده فرماندار کالیفرنیا، ترامپ تغییرات آب و هوایی را باور ندارد.
سیاست های غلط رئیس جمهور برزیل منجر به قتل فعال محیط زیست جنگل های آمازون شد
بین الملل "تیتر1"/
دو فعال محیط زیست بومی که از جنگل آمازون محافظت می کردند به دست درخت بُرهای غیر قانونی در آمازون کشته و زخمی شدند.
صفحه  از ۲۴
logo