** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 13
نابینایی به خاطر استفاده از کرم های استروئیدی + تصاویر
بین الملل "تیتر1"/
یک مادر نیوزیلندی که صاحب 2 فرزند است به دلیل درمان اگزمای صورت از کرم های استروئیدی استفاده کرد و دچار درد شدید و نابینایی در چشم راست خود شد.
پیامدهای خطرناک شیوع کروناویروس از طریق هوا/ نابودی ذرات ویروسی با چراغ های ماوراء بنفش
بین الملل "تیتر1"/
لازم است تا با وجود رعایت فاصله اجتماعی در محیط های سرپوشیده از ماسک استفاده شود. کارکنان سیستم مراقبت های بهداشتی به خاطر پیشگیری از نفوذ کوچکترین قطرات تنفسی بیماران به ماسک N95 نیاز دارند.
آلودگی میمون ها به کروناویروس جدید و ایمنی کوتاه مدت آنها/ آیا این مصونیت در انسان ها نیز ایجاد می شود؟
بین الملل "تیتر1"/
هنوز مشخص نیست که ایمنی در برابر کووید19 در انسان چه مدت دوام خواهد داشت. باید ماه ها یا حتی سال ها صبر کنیم تا دریابیم که آیا میلیون ها انسان که در آغاز همه گیری به این ویروس آلوده شدند از عفونت مجدد محافظت می شوند یا خیر؟
نوع جدید کووید19 عفونی تر است!/ قدرت 3 تا 6 برابریِ تکثیر نسخه جدید کروناویروس
بین الملل "تیتر1"/
تحقیقات، اطلاعات بیماران انگلیسی که بر اثر کووید19 در بیمارستان بستری شده بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دریافتند که در این افراد ذرات ویروسی بیشتری وجود داشت، اما شدت بیماری در آنها تغییر نکرد.
افزایش احتمال مرگ در بیماران کرونایی با سطح بالایی از هورمون استرس
بین الملل "تیتر1"/
بیماران کووید19 با وجود سطح بالایی از هورمون استرسِ کورتیزول در خون بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند. کورتیزول در واکنش به شرایط استرس زا تغییراتی در متابولیسم، عملکرد قلب و سیستم ایمنی بدن ایجاد می کند.
تکذیب اثربخشی هیدروکسی کلروکین در درمان کووید19/ مخالفت شدید پزشکان با گسترش خوددرمانی توسط ترامپ
بین الملل "تیتر1"/
کارشناسان آمریکایی تصویب اضطراری استفاده از هیدروکسی کلروکین برای درمان کووید19 را لغو کرده اند. باور اینکه هیدروکسی کلروکین در برابر کروناویروس اثربخش است دیگر معقول نیست.
غذاهایی برای جلوگیری از لخته شدن کشنده خون/ آگاهی از رژیم غذایی مناسب بسیار مهم است
بین الملل "تیتر1"/
لخته های خونی که در رگ های پاهای ما ایجاد می شوند ترومبوز سیاهرگی عمقی یا DVT نامیده شده اند و نه تنها مانع از جریان خون و آسیب زدن به منطقه مسدود می شوند، بلکه گاهی می توانند به قلب و ریه ها رفته و منجر به مرگ شوند.
دریاچه 50 هزار ساله در هند صورتی شد! + تصاویر
بین الملل "تیتر1"/
کارشناسان معتقدند که این تغییر مانند دریاچه نمک یوتا در آمریکا یا دریاچه هیلیر در استرالیا احتمالا به دلیل افزایش شوری آب، وجود جلبک ها یا ترکیبی از هر دو بوده است.
در فرایند باروری، تخمک انتخابگر است نه اسپرم/ تأثیر هویت خاص زنان و مردان در لقاح انسان
بین الملل "تیتر1"/
تحقیقات نشان می دهد که تخمک های زنان اسپرم برخی از مردان را به دیگران ترجیح می دهند. میزان کششی که یک زن نسبت به یک مرد دارد، لزوما در تخمک های او صدق نمی کند.
استفاده از ماسک مانع ایجاد موج دوم کووید19 می شود
بین الملل "تیتر1"/ محققان دریافتند؛
تحقیقات جدید نشان می دهد که استفاده اجباری از ماسک های صورت در مکان های عمومی و نیز اجرای قرنطینه های متناوب به طرز چشمگیری به جلوگیری از موج دوم کروناویروس کمک می کند.
تولد کودک آمریکایی با 2 دهان! + تصاویر
بین الملل "تیتر1"/
دختر 6 ماهه ساکن چارلستون، کارولینای جنوبی که با 2 دهان به دنیا آمده بود، تحت عمل جراحی قرار گرفت و دهان دوم وی با موفقیت برداشته شد.
چگونگی شیوع کروناویروس در هواپیما + فیلم و عکس
بین الملل "تیتر1"/
ویدئوی تهیه شده توسط اَنسیس که نرم افزارهای شبیه سازی مهندسی را خلق می کند نشان می دهد که چگونه هوا در کابین هواپیما می چرخد و چگونه ذرات موجود در هوا بین مسافران با ماسک و بدون ماسک پخش می شود؟
صدها پزشک انگلیسی خواستار افزایش مالیات بر خوراکی های بی ارزش شدند/ ازدیاد مرگ و میر ناشی از کووید19 بر اثر غذاهای ناسالم
بین الملل "تیتر1"/
صدها پزشک و متخصص بهداشتی انگلیس طی نامه ای سرگشاده به وزرا هشدار دادند که بیماری های مزمن ناشی از رژیم های غذایی ناسالم بر تعداد مرگ و میرهای کووید19 افزوده و خدمات ملی سلامت را فلج می کند.
شیوع وحشتناک ویروس کرونا از شخص آلوده + فیلم
بین الملل "تیتر1"/
ویدئوی وحشتناکی که توسط دانشمندان منتشر شده نشان می دهد که چگونه یک فرد آلوده به کروناویروس در صورت عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی می تواند به راحتی این بیماری را در وسایل نقلیه عمومی گسترش دهد.
چند راز برای داشتن لبخندی زیبا/ همیشه لبخند به روی لب داشته باشید
بین الملل "تیتر1"/
افرادی که اغلب لبخند می زنند نسبت به کسانی که این کار را انجام نمی دهند در تجارت، روابط اجتماعی یا عاطفی خود موفق تر بوده و اعتماد به نفس بیشتری دارند.
صفحه  از ۴۵
logo