** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 17
عربستان سعودی مانع انجام مناسک حجِ 300،000 فلسطینی شد
بین الملل "تیتر1"/
گزارش مؤسسه حقوق بشر فلسطین (شاهد) گفت که عربستان سعودی صدور ویزای پناهندگان فلسطینی در لبنان که پاسپورت فلسطینی ندارند را لغو کرد. فلسطینی ها در نوار غزه از زمان کودتای نظامی مصر در سال 2013 از انجام حج عمره منع شده اند.
بهانه ترامپ برای ایجاد شغل فروش اسلحه به رژیم خونخوار را تبرئه نمی کند/ بی اخلاقی آمریکا را در پیگیری قتل خاشقجی با وسوسه پول آلوده به خون مردم یمن
بین الملل "تیتر1"/ مدیر پروژه تسلیحات و امنیت در مرکز سیاست بین الملل آمریکا:
فرصت های شغلی نباید دستاویزی برای تجهیز یک دولت خونخوار که نه تنها عامل قتل فرد مقیم آمریکا و مفسر مورد احترام است، بلکه مسئول کشتار هزاران غیرنظامی در مداخله نظامی سه سال و نیمه اش در یمن می باشد، شود.
تجدیدقوای نسل کشی روهینگیا توسط ارتش میانمار پشت تبلیغات فیس بوک
بین الملل "تیتر1"/
افسران ارتش میانمار خود را طرفداران ستاره های پاپ و قهرمانان ملی جا زدند و با نفرت به فیس بوک سرازیر شدند. یکی گفت که اسلام تهدید جهانی برای مذهب بودا بود. یکی دیگر، داستان کذبی از تجاوز یک مرد مسلمان به زن بودایی را به اشتراک گذاشت.
مردم یمن، متحمل بدترین قحطی جهان در 100 سال گذشته
بین الملل "تیتر1"/ سازمان ملل متحد هشدار داد:
سازمان ملل متحد از ائتلاف نظامی به رهبری عربستان سعودی خواست تا حملات هوایی که باعث کشته شدن غیرنظامیان می شود و کمک به آنچه که سازمان ملل متحد، بدترین قحطی جهان در 100 سال گذشته می داند را متوقف کند.
قطع درختان جنگلی گرانبها توسط پنتاگون به دلیل گسترش پایگاه نظامی در لهستان
بین الملل "تیتر1"/
ارتش آمریکا قصد از بین بردن جنگل بزرگ و گرانبهای لهستان را که از سوی اتحادیه اروپا یک مکان حفاظت از گونه های نادر و رو به زوال معین شده دارد. این منطقه برای گسترش یک پایگاه نیروی هوایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
دیپلمات‌آمریکایی: سعودی‌ها از انتقاد آمریکا مصون هستند/ تعلیق برخی پروژه‌های عربستان از سوی سرمایه‌گذاران خارجی/ سکوت معنادار کشورهای عربی در پی تلاش‌قدرتمندِ لابیِ سعودی ها و امارات
گزارش بین الملل "تیتر1" از واکنش ها به ناپدید شدن خاشقجی
اگر سعودی ها در ناپدیدی جمال خاشقچی رونامه نگار مقیم آمریکا دست داشته باشد، نتیجه آن زلزله ای عظیم در روابط بین المللی است. تلاش قدرتمندِ لابیِ سعودی ها و امارات، سکوت کشورها و دیپلمات های عربی را رقم زده است.
بازداشت دختر دانشجوی آمریکایی توسط اسرائیل به خاطر حمایت از فلسطین/ حمایت آمریکا از اسرائیل در برابر حق آزادی بیان
بین الملل "تیتر1"/
لارا القاسم شهروند 22 ساله آمریکایی به دلیل حمایت از کمپین تحریم فلسطین علیه رژیم صهیونیستی از روز سه شنبه تاکنون در فرودگاه بن گوریون اسرائیل بازداشت شده است. معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: "اسرائیل کشور با اقتداری است که می تواند تعیین کند که چه کسی وارد آن شود."
مرد پَستی که مانع حمله سگهای وحشی به پسر 11 ساله نشد، زندانی شد
بین الملل "تیتر1"/
بدن لوئیس بارکلی در پی حمله ای شوک برانگیز، 17 جراحت برداشت و صدها بخیه خورد، اما فردریک فارنس‌وُرث تاکنون از افشای مکان سگها امتناع ورزیده است.
خرید 21 میلیون دلاری کالاهای لوکس توسط یک زن برایش دردسر ساز شد
بین الملل "تیتر1"/
یک زن آذربایجانی 16 میلیون پوند (21 میلیون دلار) را طی یک دهه صرف خرید طلا، مشروب و سایر کالاها از Harrods فروشگاه لوکس لندن کرده است.
روزنامه ترکیه 15 سعودی را که در ناپدید شدن روزنامه نگار سعودی نقش داشتند معرفی کرد
بین الملل "تیتر1"/
روزنامه صباح ترکیه با انتشار اسامی، چهره ها و مسیرهای سفر 15 عرب سعودی ادعا کرد که این افراد در ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار برجسته واشنگتن پست نقش داشته و ساعاتی پیش از این حادثه وارد استانبول شدند.
کتک خوردن دختر انگلیسی از پلیس اسپانیایی
بین الملل "تیتر1"/
پلیس اسپانیایی در اقدامی شوک برانگیز و بدون هیچ دلیل موجهی دختر انگلیسی را که قصد جدا کردن طرفین دعوا را داشت با باتوم کتک زد.
پنتاگون تمایلی در به خطر انداختن روابط خود با عربستان بخاطرخاشقجی ندارد/ آمریکا به دنبال فرصت مشارکت بیشتر برای جلوگیری از نفوذ رو به رشد ایران در منطقه است
بین الملل "تیتر1"/ نویسنده و روزنامه نگار آمریکایی:
هر زمان که مشارکت استراتژیک و اقتصادی دو جانبه بین آمریکا و عربستان نجات یافت و یا به سرعت احیا شد، به این دلیل بود که این دو کشور به یکدیگر نیاز داشتند.
هشدار برای کودتای مخملی ترامپ در آمریکا/ کشورم در حال حرکت به سوی جنگ داخلی، درگیری و افزایش استبداد است
بین الملل "تیتر1"/ استاد دانشگاه آمریکایی:
استبداد حاکم در آمریکا، خانه های دولتی، مجلس، دادگاه ها، نیروهای امنیتی و اکنون، کنگره آمریکا و کاخ سفید را با تمام قدرت اجرایی اشان فرا گرفته است. این یک کودتای تدریجی است که به خوبی مسیر موفقیت را طی می کند.
سعودی وهابی فرقه گرایی و اسلام هراسی را گسترش می دهد/ عربستان دوست خطرناک غربی ها!
بین الملل "تیتر1"/
وهابیت عربستان سعودی، شیعه را رقیب اصلی خود در کسب قدرت در جهان اسلام می داند. مقامات بی شماری در عربستان سعودی در مورد اعتقادات مذهبی و سیاسی ایران هشدار داده اند.
بحران عمیق بی خانمانی در خیابان های آمریکا
بین الملل "تیتر1"/
تقاضای فراوان خانه در منطقه ای با مسکن محدود، به سرعت هزینه زندگی را افزایش داد و کسانی که استطاعت مالی نداشتند، فرصت خانه دار شدن را از دست دادند.
صفحه  از ۲۴۲
logo