** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 22
اجرای نمایش
نویسنده و کارگردان البرزی در گفتگو با "تیتر1"؛
احسان فلاحیان گفت: نمایش "من هشتمینِ آن هفت نفرم" از زبان خادم امام رضا (ع) روایت می شود بگونه ای که 8 زن هر کدام به نحوی در زندگی شان گره هایی دارند و عازم مشهد شده اند تا مشکلشان حل شود.
نهادهای فرهنگی چشم اندازی برای افزایش سرانه مطالعه ندارند/ انفعال صدا و سیما مهم ترین عامل نخریدن کتاب است/ کتاب نویسندگان البرز خاک می خورد!
نویسنده و پژوهشگر البرزی در گفتگو با "تیتر1":
سید تقی محمدی گفت: فقر، وجود رسانه های متعدد و جدید، عدم آموزش صحیح، گرایش شدید به فعالیت های اقتصادی، انفعالی عمل کردن رسانه های گروهی به ویژه صدا و سیما و از همه مهم تر ریشه دار نبودن فرهنگ کتابخوانی در بین مردم از عمده ترین دلایل نخریدن کتاب و عدم گرایش به آن است.
وقتی از طرح اشتغالزایی 8 هزار نفری نابینایان در البرز حمایت نمی شود/ نابینایان کارگاهی برای عرضه هنر قالیبافی ندارند/ بیمه هنرمندان معلول البرز در هاله ای از ابهام!
"تیتر1" گزارش می دهد؛
این روزها، مهم ترین دغدغه هنرمندان نابینای استان البرز، عدم حمایت مالی و معنوی متولیان این امر و عدم وجود نمایشگاه دائمی برای عرضه تولیدات آنها است.
البرز میزبان مسابقه اربعینیِ
معاون فرهنگی حوزه هنری البرز در گفتگو با "تیتر1":
محمد مهرابی گفت: حوزه هنری استان البرز به مناسبت ایام اربعین حسینی مسابقه خاطره نگاری اربعین با موضوع «رستخیز یادها» را برگزار می‌ کند.
البرز میزبان اولین مرکز تخصصی نگارگری ایران می شود/ حذف 20 ساله دروس نگارگری از دبیرستان و دانشگاه!/ هنرهای ایرانی و اسلامی زیر تیغ تهاجم فرهنگی
"تیتر1" گزارش می دهد؛
طی 20 سال اخیر رشته نگارگری از دروس هنرستان ها حذف شده و چند سالی است که دیگر شاهد بخش عملی رشته نقاشی ایرانی، کتاب آرایی و هنرهای اسلامی از سرفصل دروس تعدادی از دانشکده ها نیستیم.
سینمای کودک در سراشیبی رکود/ سودای تجارت فیلمسازان را به قهرمان های پوشالی غرب سوق داد/ کیفیتِ کارتون ها زیر تیغ عدم توجه به ابعاد تربیتی و آموزشی
گفتگوی "تیتر1" با فیلمساز البرزی در هفته کودک:
علی روزبان گفت: رویکرد جشنواره ای و تجاری بعضی از فیلمسازان باعث آشفتگی و عدم توجه به ابعاد تربیتی و آموزشی سینمای کودک به عنوان یک رسانه قوی شده است.
اجرای نمایش
نویسنده و کارگردان البرزی در گفتگو با "تیتر1"؛
اسماعیل آقا محمدی با اشاره به اینکه نمایش یک حبه قند با معرفی ماده مخدری به نام ال اس دی آغاز می شود، گفت: عدم حمایت متولیان فرهنگی ضربه های سنگینی به بدنه تئاتر در نظرآباد وارد کرده است و نتیجه آن کوچ هنرمندان به سمت تهران و شهرهای بزرگ با هدف بهتر دیده شدن و شکوفا شدن خواهد بود.
برپایی نمایشگاه عکس اربعین در کرج/ ثبت تصاویر پیاده روی اربعین میراثی ماندگار برای آیندگان است
"تیتر1"/
حوزه هنری استان البرز با همکاری پایگاه اطلاع رسانی نذر اربعین نمایشگاه عکس اربعین را برگزار کرد.
نمایش کمدی
کارگردان البرزی در گفتگو با "تیتر1"؛
صابر روشن گفت:نمایش "آل برده" داستان خانواده ای از جن هاست که در حمامی قدیمی(خزینه)زندگی می کنند و جن گیری که برای گرفتن آنها وارد خزینه شده اما گیر جن ها می افتند و کنش ها و واکنش های این اثر نمایشی باعث ایجاد فضایی کمدی فانتزی در این نمایش می شود.
برگزاری اولین کارگاه کاربرد رزین در هنرهای تجسمی در کرج/ دوره ای با هدف اشتغالزایی هنرمندان نقاشی البرز
"تیتر1"/
انجمن هنرهای تجسمی استان البرز با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلام یدر راستای ترویج هنرهای اصیل ایرانی و کارآفرینی برای شهروندان، کارگاه آموزشی رزین و نقاشی را به صورت رایگان برگزار کرد.
بی کیفیتی در تئاترهای مذهبی البرز بیداد می کند/ فرهنگ استان از قوانین نانوشته و مدیریتی فشل رنج می برد/ بودجه های هنری، به نام هنرمندان به کام کارمندان!
بازیگر البرزی سریال ستایش در گفتگو با "تیتر1":
سینا شفیعی گفت: مدیریت شهری در البرز در سطح کلان گزاره و گزارش مناسبی ندارد بنابراین باید قوانین محکم و هوشمندانه ای طراحی شود زیرا کرج از قانون نانوشته رنج می برد.
برگزاری ورکشاپ نقاشی کودکان با موضوع
"تیتر1"/
انجمن هنرهای تجسمی استان البرز ورکشاپ نقاشی با موضوع محیط زیست را با هدف آموزش نونهالان در راستای فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست برگزار کرد.
اشتیاق نویسندگان به نگارش کتاب در گرو مطالعه مردم است/ بازار کتاب رونق گذشته را ندارد/ جابجایی ارزش های معیشتی کار دست سرانهِ مطالعه عموم داد
نویسنده البرزی در گفتگو با "تیتر1":
مریم نقی زاده گفت: کتاب " تو " اولین مجموعه از اشعارم است که در قالب ۵۰ شعر کوتاه و نثر در نهایت سادگی و بهره گیری از تصویر سازی ذهن سروده شده است.
افتخار هنری ام ساخت مجسمه شهدا است/ دعوت نامه کشورهای خارجی را رد کردم/ مادر شهید فهمیده، ساخت مجسمه پسرش را از من طلب کرد
هنرمند البرزی در گفتگو با "تیتر1":
فتح الله واثقی گفت: در پس هر هنری باید اندیشه و فلسفه ای وجود داشته باشد و اندیشه و فلسفه به صورت و فرم هنر جان می دهد، بنده با تک تک آثاری که از شهدا خلق کرده ام از قبل ارتباط برقرار می کنم.
فیلمساز البرزی در گفتگو با "تیتر1" مطرح کرد؛
امیر مسعود وادی نژاد گفت: سه سال است که در استان البرز جشنواره بین المللی فیلم و عکس با موضوع "جنگ، کودک و زن" را راه اندازی کرده ایم اما با بی معرفتی و کج فهمی مسئولین استانی هم چنان روی زمین مانده است.
صفحه  از ۱۰۵
logo