** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 February 18
اولین جشنواره خاطره نویسی وقایع وکالت، حقوقی و قضایی برگزار می شود/زبان هنر بهترین انتقال دهنده وقایع قضایی کشور
"تیتر1" گزارش می دهد:
مركز وكلا، كارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاييه در نظر دارد با هدف تدوين کتاب داستانی مبتنی بر وقایع وکالتی و قضایی در خصوص دنياي وكالت، کارشناسی رسمی و قضاوت از بهترين داستان ها و روايت هاي ارسالي استفاده نمايد.
مد و لباس ایرانی اسلامی از تفکر غربی تغذیه می شود/ بی مهری مسئولین، طراحان صاحب سبک البرز را از استان فراری داد
استاد دانشگاه البرزی در گفتگو با "تیتر1":
طاهره محرمی گفت:باید متولیان فرهنگی برای عرصه مد و لباس گام های جدی تری بردارند زیرا امروز با غفلت وبی مهری مسئولین مد و لباس ایران از تفکر غربی تغذیه می شود در صورتی که طراحان مد بسیاری در ایران صاحب سبک هستند اما به دلیل بی مهری ها به فراموشی سپرده شده اند.
سایه فقر تبلیغات بر سر فیلم های جشنواره فجر 38 در کرج/ اکران محدود فیلم های جشنواره، صدای سینما دوستانِ البرزی را در آورد
گزارش مردمی "تیتر1" از ششمین دوره جشنواره فجر در البرز:
عدم اکران تمامی فیلم های جشنواره، سانس های محدود، تهیه بلیط سخت و اطلاع رسانی ضعیف از مهمترین نقاط ضعف اکران فیلم های جشنواره فجر در کرج است و به نظر می رسد باید از قبل برنامه ریزی شود تا شاهد استقبال خوب از این رویداد فرهنگی باشیم.
بی مهری مسئولین شعر دفاع مقدس را به فراموشی سپرد/ اشعار مقاومت تأثیر انکارناپذیری بر فرهنگ عمومی‌ جامعه دارند
استاد دانشگاه البرزی در گفتگو با "تیتر1":
مریم ولد بیگی گفت: شاعران بسیاری در زمینه دفاع مقدس شعر سروده اند اما متاسفانه این گنجینه بسیار پراکنده است بنابراین بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس باید با فراخوانی از تمامی شاعران دعوت کند و شعرهای اصیل این عرصه را جمع آوری و در قالب گنجینه ای ارزشمند برای آیندگان نگه داری کند.
رقابت 707 اثر در چهارمین سالانه نقاشی و مجسمه کودک و نوجوان البرز/ ضعف اقتصاد هنر پاشنه آشیل هنرهای تجسمی البرز است
مسئول برگزاری نمایشگاه در گفتگو با "تیتر1":
زها فاطمی گفت: چهارمین سالانه نقاشی کودک و نوجوان استان البرز با سه موضوع " محیط زیست"، خانه من" و "داستان های شاهنامه " همزمان با دهه فجر همراه با آثار مجسمه های کوچک کار این گروه سنی برگزار شد.
ادبیات دفاع مقدس نیازمند خانه تکانی است/ نهضت
استاد دانشگاه البرزی در گفتگو با خبرنگار "تیتر1":
طاهره حیدری گفت: در سالهای اخیر شاهد ترجمه کتاب های ادبیات پایداری و دفاع مقدس توسط ناشران هستیم و ترجمه کتاب‌ های شاخص دفاع مقدس یک سرمایه‌ گذاری فرهنگی است.
دفاع مقدس حلقه گمشده جشنواره فیلم فجر 38/ کمدی و طنزِ سخیف عرصه را بر سینمای مقاومت تنگ می کند
کارگردان فیلم سینمایی "خط شکن" در گفتگو با "تیتر1"؛
امیر مسعود وادی نژاد گفت: در استان البرز جرقه جشنواره فیلم "زن، کودک و جنگ" زده شده است و آثار ملی و بین المللی از سراسر دنیا به دبیرخانه جشنواره که در بسیج هنرمندان بود، ارسال شد اما متاسفانه به دلیل نداشتن بودجه و بی مهری مسئولان و متولیان فرهنگی اختتامیه آن هنوز برگزار نشده است.
لزوم پوست اندازی تئاتر دفاع مقدس/ جای خالی هیجان و پویایی در آثار انقلابی/ تئاتر مقاومت نبايد دستخوش سطحي نگري شود
استاد دانشگاه هنرِ البرز در گفتگو با "تیتر1":
مدرس دانشگاه هنرآزاد اسلامی واحد کرج گفت: پس از گذشت چند دهه از شروع جنگ تحمیلی و خلق آثار اولیه تئاتر دفاع مقدس، یکی از عمده معضلات و مشکلات تئاتر دفاع مقدس، بها دادن و کمرنگ بودن عنصر جذابیت در تئاتر دفاع مقدس است.
تئاتر خیابانی
کارگردان البرزی در گفتگو با "تیتر1":
تئاتر خیابانی "زمان،نه درساعت"نماینده شهرستان نظرآباد استان البرز در همایش ملی سردار آسمانی جزو نمایش های برتر انتخاب شد.
گفتگوی "تیتر1" با کارگردان نمایش در حال اجرا:
مجید نور محمدی گفت: غالب نمایش های مذهبی که در استان اجرا می شود معمولا توسط یکی از نهادهای فرهنگی مانند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و ... و بدون پشتوانه مذهبی سرمایه گذاری می شود.
انتخابات، مهمترین دلیل حذف برنامه های مطالبه گر و انقلابی از صدا و سیما/ دولت با عملیات روانی درصدد حذف صدای جبهه انقلاب از کشور است
تحلیلگر رسانه و فیلمساز البرزی در گفتگو با "تیتر1":
امین بسطامی گفت: مطالبه گری باید قطع شود انقلابی گری باید به حاشیه برود که مردم در زمان انتخابات نتوانند خوب و بد را از هم تشخیص دهند و دوباره یک عملیات روانی روی مردم انجام شود که در هنگام انتخابات بین بد و بدتر را انتخاب کنند.
سلبریتی ها با تحریم جشنواره فجر؛ آب در آسیاب دشمن ریختند/ هنرمندنماها نان انقلاب را می خورند و برای غرب طنازی می کنند
رئیس هیات اسلامی هنرمندان البرز در گفتگو با "تیتر1":
عادل جلیلی گفت: تحریم کنندگان جشنواره فجر بدانند این حرکات صرفا به معنای کوچک شدن در چشم مردم است و انقلاب قوی تر و استوارتر از گذشته پایدار باقی می ماند.
نمایش شورایی؛ سبکی نوین در آموزش که مغفول مانده است/ لزوم بازنگری جدی در تدوین کتاب هنرِ دانش آموزان متوسطه اول
استاد دانشگاه البرزی در گفتگو با "تیتر1":
اعظم قنبری گفت: برای غنای هر چه بیشتر محتوای آموزشی کتاب درسی هنر متوسطه اول پیشنهاد می شود که در محتوای آموزشی این کتاب، علاوه بر پرداختن به آموزش هنرهای تجسمی و هنرهای شنیداری، به هنرهای نمایشی نیز که یکی از انواع هنر است با نگاهی ویژه پرداخته شود.
نمایش
نویسنده و کارگردان البرزی در گفتگو با "تیتر1"؛
امیررضا ملکی گفت: قصه ما راجع به یک کمپانی به نام مرگ است، یک کمپانی بسیار بزرگ با اتاق های بزرگ؛ آدم هایی که به هر دلیلی نمی خواهند به زندگی شان ادامه دهند و انسان های ناامیدی هستند، خودشان را به کمپانی معرفی می کنند که آن جا کشته شوند.
هنرمندانِ هنرهای تجسمی ساوجبلاغ از نداشتن نگارخانه رنج می برند/ سود فروش آثار هنرمندان البرزی در جیب گالری های تهران
مسئول برگزاری نمایشگاه هنرآموزان "هیو" در گفتگو با "تیتر1":
فرهاد معدنی پور گفت: در ساوجبلاغ حتی مکانی برای عرضه و به نمایش گذاشتن هنرهایمان نداریم بنابراین برای برگزاری این نمایشگاه به کرج آمده و در نگارخانه سرویس قائم مقامی آثارمان را به نمایش گذاشتیم.
صفحه  از ۱۱۵
logo