** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 20
بررسی گردوغبار خوزستان در تماس تلفنی ابتکار با وزیر بهداشت عراق
رئیس سازمان محیط زیست در تماسی تلفنی ضمن تشریح تاثیرات منفی طوفان های گرد و غبار حاصل از کانون های موجود در عراق بر ایران، خواستار همکاری کشور همسایه برای رفع این چالش مهم شد.
افزایش قاچاق خاک/ منابع ملی فروشی نیست
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، از قاچاق خاک انتقاد کرد.
بحران خوزستان از مسائلی نیست که در زمان کم حل شود
رئیس سازمان محیط زیست:
رئیس سازمان محیط زیست درباره اینکه چه‌زمانی بحران خوزستان رفع می‌شود، گفت: این بحرانها ۵۰ ــ ۴۰ سال بر اثر مشکلات خشک‌سالی و سوء‌مدیریت سرزمینی بعضاً در داخل کشور خودمان و بیشتر در نواحی عراق و عربستان به وجود آمده.
خوزستان از خشکسالی بلندمدت رنج می برد
وقوع پدیده گرد و خاک در استان خوزستان از روزهای ابتدایی بهمن ماه رخ نشان داد. پدیده ای که به دنبال خود قطعی برق، آب و تلفن را به دنبال داشت. در تشریح علل و منشاهای گرد خاک خوزستان اظهار نظرهای بسیاری شده است.
آماده شلیک به قلب یوزپلنگ ایرانی؛جاده ممنوعه«دره‌انجیر» آسفالت شد
بخش مهمی از جاده‌ای که قلب زیستگاه یوزپلنگ ایرانی را نشانه گرفته و سازمان محیط زیست بارها احداث آن را ممنوع کرده اکنون آسفالت شده و در آستانه ورود به پناهگاه حیات وحش است.
وضعیت پلنگ رودسر امیدوار کننده است/ احتمال اشتباه در تشخیص اولیه‌
دامپزشک پردیسان که وضعیت پلنگ رودسر را بازگشت ناپذیر تشخیص داده بود، اکنون ابراز امیدواری کرده و ضمن تشکر از افرادی که به صورت علمی به حیوان کمک می‌کنند، تشخیص پیشین خود را اشتباه عنوان کرد.
تخریب محیط زیست خطرات طبیعی را تشدید می‌کند
ابتکار:
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: تخریب بستر رودخانه ها و برداشت بی رویه از بستر رودخانه ها منجر به افزایش کمی و تشدید خسارت ‌های ناشی از سیل‌های سال‌های اخیر شده است.
قایق‌هایی که رنگ آب نمی‌بینند/ نفس‌های آخر زندگی در هامون
اینجا مرز پایانی هامون است، با خاک ترک خورده و بته‌های خشک و قایق‌هایی که وارونه و پوسیده بر تنش افتاده‌اند. مردی که به یکی از قایق‌ها تکیه داده می‌گوید: آخرین بار ۱۳ سال پیش بر آب انداختمش.
فریاد مردم خوزستان از زیر «خروارها خاک» به گوش شما می رسد
آمارهای ضدونقیض، ادعاهای بی‌اساس، فعال شدن کانونهای داخلی گردوغبار، خشک شدن تالابها، بی‌توجهی به ریزگردهای خارجی و ... این روزها نفس مردم خوزستان را بند آورده است.
اعلام جرم علیه 4 واحد آلاینده محیط زیست
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت از پیگیری حقوقی 4 واحد آلاینده به جرم تخریب محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی خبر داد.
«آرزو» پلنگی که تسلیم مرگ نمی‌شود
پلنگ رودسر ساعتی پس پایان عمل جراحی، هوشیاری خود را به دست آورد و اکنون از شرایط عمومی رضایتبخشی برخوردار است.
۸۵ درصد از سفره های آب زیرزمینی تا سال ۹۲ از بین رفته بود
رئیس سازمان محیط زیست:
رئیس سازمان محیط زیست گفت: در ابتدای کار دولت بسیاری از منابع آبی کشور بدلیل عدم توجه کافی روبه نابودی بود و ۸۵ درصد از سفره های آب زیرزمینی تخلیه شده بود.
پلنگ ایرانی به سرنوشت ببر مازندران و شیر خوزستان دچار نشود
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس؛ بر لزوم استفاده از تجارب بین المللی، آگاه کردن جوامع محلی و همچنین فعال کردن سمن ها در جهت حفاظت از پلنگ ایرانی تاکید کرد.
ثبت بدترین تجربه تاثیرات آب و هوایی طی ۲ دهه گذشته در آسیا
بلایای آب و هوایی موجب مرگ ۶۰۶ هزار نفر در دنیا شده و ۴.۱ میلیارد نفر در سراسر جهان را آسیب‌زده، بی‌خانمان یا نیازمند کمک‌های فوری کرده است.
احداث جنگل عمودی برای مقابله با آلودگی هوا
چین برای گذر زودهنگام از بحران آلودگی هوا در یکی از شهرهای خود، دست به اقدامی ابتکاری و البته به نوعی تبعیت از الگوی میلان برای احداث برجهای سبز کرده است که ترکیبی از ساختارهای معماری را شامل می‌شود.
صفحه  از ۵۰
logo