** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
يکشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 23
مداخلات توسعه‌ای در طبیعت از مرز هشدار گذشته است
ابتکار به مناسبت روز جهانی زمین پاک:
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی به مناسبت روز جهانی زمین پاک گفت: توجه به وضعیت زمین، رهایی آن ازآلودگی ها و تخریب ها بیش از هر دوره ای توجه بشر را به خود جلب کرده است.
هوایی گرم در سراسر کشور/ وزش شدید باد در مناطق شرقی
با توجه به بررسی نقشه های هواشناسی، پیش بینی می شود امروز شنبه دوم اردیبهشت ماه شاهد افزایش دمای هوا در سراسر کشور باشیم.
پلنگ مازندران؛ شکارچی که در حال شکارشدن است
پلنگ ایرانی یکی از بزرگترین زیرگونه‌های پلنگ بومی در غرب آسیا است و در فهرست جانوران «در معرض خطر انقراض» آی‌یوسی‌ان قرار دارد.
تحویل یک قطعه حواصیل مصدوم به محیط زیست در پاکدشت
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت گفت: یک قطعه پرنده حواصیل توسط یک خانواده دوستدار محیط زیست به محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت تحویل داده شد.
فروردین امسال آلودگی هوا رکورد زد/ قانون کاهش معاینه فنی به نفع خودروسازان
مجلس سن قانونی خودروها را از 5 به 4 سال کاهش داد و این قانون جدید حاشیه امنی برای خودروسازان ایجاد کرد تا در بحث تجهیزات خودرو که بر کاهش آلودگی هوا تاثیرگذار است، آزادانه تر برخورد کنند.
دریاچه ارومیه پایلوت مرکز مشترک آب ایران و استرالیا
رئیس دانشکده مهندسی آب دانشگاه ملبورن با بیان اینکه دریاچه ارومیه به عنوان پایلوت برای مرکز مشترک آب ایران و استرالیا انتخاب شده گفت: این مرکز محورهای فعالیت خود را گسترش خواهد داد.
دو قلاده پلنگ در مناطق جنگلی شهرستان تنکابن مشاهده شد
ماموران اجرایی حفاظت محیط زیست شهرستان تنکابن تصویر یک قلاده پلنگ ماده را توسط دوربین های تله در جنگل های لیره سر تنکابن ثبت کردند.
اقدامات محیط زیست برای بهسازی باغ وحش‌ها
مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار وصید سازمان حفاظت محیط زیست اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص باغهای وحش و پرندگان و مراکز نگهداری از حیوانات کشور تشریح کرد.
ایرانی‌ها 3 برابر مردم جهان پلاستیک مصرف می‌کنند/ کیسه‌های پارچه‌ای راه نجات محیط زیست
اگر هر شهروند به عنوان فعال محیط زیست، به سرنوشت زمین و فردای محیط زیست خود بیاندیشد به جرأت می‌توان از کاهش چشمگیر میزان آلودگی هوا و آلودگی های محیط زیستی خبر داد.
عدم رسیدگی به زیستگاه ها و کاهش شدید پراکنش پلنگ ایرانی
تخمین زده می شود وسعتی قریب به 50% از مناطق زیست پلنگ ایرانی در کشور، در آستانه از دست دادن شرایط لازم برای زیست این زیر گونه هستند.
نجات لاک پشت منقار عقابی از حوضچه آبسازی در خارگ
یک قطعه لاک پشت منقار عقابی ماده که در حوضچه آبسازی شرکت پتروشیمی خارگ گرفتار شده بود، نجات یافت.
تصمیمات جدید نمایندگان ملت برای کاهش آلودگی هوا
معاون سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ادامه بررسی لایحه هوای پاک در مجلس، تصمیمات جدید مجلس را برای کاهش آلودگی هوا مهم و موثر ارزیابی کرد.
بارش باران در 5 استان/ بارش باران در روز جشن قهرمانی پرسپولیس در تهران
با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور گفت: امروز برای استان های خراسان شمالی،رضوی، جنوبی، بخش هایی از جنوب خوزستان و فارس رگبار و رعد و برق و بارش پراکنده باران پیش بینی می کنیم.
گرد و غبار در شرق و جنوب کشور/ بارندگی‌ها ادامه دارد
سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده فعالیت سامانه بارشی کنونی در کشور تا سه‌شنبه ادامه دارد و پس از آن نیز موج جدید بارشی از غرب وارد خواهد شد که بنابراین بارش‌ها در کشور همچنان ادامه خواهد داشت.
آخرین وضعیت پلنگ گیلان/انتقال به زیستگاه اصلی تا یک ماه دیگر
جراح و متخصص پزشک حیوانات گفت: وضع جسمی پلنگ گیلان که دو ماه پیش تحت عمل جراحی قرار گرفت خوب است و تا یک ماه دیگر به زیستگاه اصلی او منتقل می‌شود.
صفحه  از ۵۸
logo