** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
قاچاق ماهی‌های قرمز بلای جان رودخانه‌های تهران
رئیس حفاظت از محیط زیست شهر تهران گفت: گونه هایی مانند ماهی‌های قرمز عمدتا خارجی هستند و به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند.
برای نخستین بار حضور پلنگ در نیشابور به اثبات رسید
برای نخستین بار حضور پلنگ نه تنها در پناهگاه حیات وحش حیدری بلکه در شهرستان نیشابور به ثبت رسید.
انگشتان پای محیط بان چهارمحالی با شلیک شکارچیان قطع شد
یک محیط‌بان استان چهارمحال و بختیاری در منطقه حفاظت شده شیدا بر اثر شلیک مستقیم شکارچیان انگشتان پای خود را از دست داد.
دریاچه ارومیه آرام آرام به زندگی باز می‌گردد
گری لوییس هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در ایران طی یادداشتی که به‌مناسبت روزجهانی آب برای مهر ارسال کرده به مشاهدات و تجربیاتش از فرایند احیای دریاچه ارومیه پرداخته‌است.
تدوین لایحه تازه برای اختصاص ۳ درصد قراردادهای نفتی به محیط زیست
ابتکار ضمن گلایه ازحذف بندمربوط به اختصاص ۳درصد منافع قراردادهای‌نفتی به رفع مشکلات محیط زیستی استان‌های نفت‌خیز گفت: فوراً لایحه‌ای در این باره به دولت ارائه می‌کنیم.
جزئیات بارش‌های باران و برف در رزو های منتهی به سال جدید برای مسافران نوروزی
سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای از عبور متناوب سامانه‌های بارشی به کشور خبر داد و وضع هوای کشور تا اواسط هفته آینده را پیش‌بینی کرد.
تعطیلات نوروزی بارانی خواهد بود/ سال ۹۶ هم خشکسالی داریم
رئیس سازمان هواشناسی گفت: تا نیمه فروردین بارندگی از حد نرمال بیشتر است اما در ادامه سال زراعی شاهد کم بارشی و خشکسالی خواهیم بود.
ضرورت استفاده از افراد شایسته در هرم اداری محیط زیست
حجت الاسلام منتظری با تاکید بر استفاده از افراد شایسته در هرم اداری محیط زیست گفت: اگر دستگاه و مسئول و مجری حفظ محیط زیست خودش آلودگی داشته باشد، نمی‌تواند کار کند.
انتقال پلنگ رودسر به مکانی جدید برای آمادگی رهاسازی
مدیرکل دفتر حفاظت سازمان محیط زیست از بهبودی نسبی پلنگ رودسر و تحرک مناسب‌اش خبر داد و افزود این پلنگ به به مکانی جدید برای کسب آمادگی پیش از رهاسازی منتقل شد.
گردشگری مسئولانه با طرح «مسیر سبز ساحل پاک»
معاون دریایی سازمان محیط زیست از اجرای طرح مسیر سبز – ساحل پاک در ۶ استان کشور از ۲۵ اسفند ماه ۱۳۹۵ لغایت ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ خبر داد.
اجرای طرح پرداخت برای خدمات اکوسیستمی در تالاب کانی‌برازان
مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران از آغاز فاز مطالعاتی و اجرای طرح «پرداخت برای خدمات اکوسیستمی» در سایت پایلوت تالاب اقماری کانی برازان خبر داد.
هزار درنای کاغذی در آرزوی خوب شدن «تالاب انزلی»
به مناسبت روز جهانی تالاب؛
فعالان محیط زیست هزار درنای کاغذی را به آرزوی حال خوب برای تالاب انزلی و دیگر تالاب‌های کشور به سازمان محیط زیست تحویل دادند.
برف و باران در غرب کشور/ هجوم دوباره گردوغبار به خوزستان و بوشهر
سازمان هواشناسی اعلام کرد از فردا غرب کشور بارانی می‌شود و در مناطق مرتفع برف خواهد بارید. همچنین با وزش باد در کشورهای همسایه گرد و غبار جنوب غرب کشور را فرا می‌گیرد.
«پروژه گاپ ترکیه» سلاحی برای تهدید محیط‌زیست ایران
نقش «پروژه گاپ ترکیه» در آینده محیط زیست ایران و بهره‌برداری این کشور از آب به عنوان سلاح جدید، بحران ریزگردهای داخلی و خارجی، مورد بررسی کارشناسان در برنامه ثریا قرار گرفت.
آبگیری هورالعظیم در غربال تردیدها/خاموشی پرندگان میان دکل‌های نفت
«هورالعظیم» این روزها به کلیدواژه اصلی مناقشات زیست‌محیطی تبدیل‌شده است، دولت از آبگیری ۷۰ درصدی تالاب خبر می‌دهد ولی منتقدان خیلی جدی این موضوع را رد می‌کنند.
صفحه  از ۵۳
logo