** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
يکشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - 2017 January 22
طرح‌های تخریب ۱۴۵ هزار هکتار جنگل‌ شمال لغو شد
طرح بهره‌برداری از ۱۴۵ هزار هکتار از جنگل‌های کشور طی امسال و مابقی قراردادهای بهره‌برداری تا سه سال آینده متوقف می‌شود.
بارش باران در بیشتر مناطق کشور در سه روز آینده
نفوذ جریانات سرد شمالی از بعد از ظهر امروز سبب تشدید بارش در سواحل شمالی و شمال شرق کشور و کاهش دما در این مناطق می‌شود که تا دوشنبه ادامه خواهد داشت.
اهواز آلوده‌ترین کلانشهر جهان/ میزان پلاک‌گذاری و ورود خودرو به شهرها را محدود کنیم
معرفی اهواز به عنوان آلوده‌ترین کلانشهر جهان، مقابله با بارگذاری بیش از حد، توسعه حمل و نقل و محدودیت ورود خودرو؛ ازجمله موارد مطرح شده در برنامه سرزمین ما بود.
چوب لای چرخ تنفس جنگل/ تبصره‌هایی که جای سوء استفاده رابازمی گذارد
کارشناسان معتقدند درختان نقشی جدی در کاهش آلودگی هوا دارند. با وجود این مجلس در آستانه روز هوای پاک قانونی را تصویب کرده که دست نهادها را برای تخریب جنگل به میزان زیادی باز می‌گذارد.
مناطق حفاظت شده زیست محیطی از محدوده مناطق آزاد خارج شد
هیئت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال مصوبه شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری، مناطق حفاظت شده زیست محیطی را از محدوده مناطق آزاد خارج کرد.
نقش من در تحقق هوای پاک چیست
به مناسبت روز هوای پاک؛
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: استفاده از حمل و نقل عمومی و خودروهای سالم، نقش مردم در دست‌یابی به هوای پاک است.
تلاش ناکام بچه آهو برای فرار از مرگ/ تصاویر
یک بچه آهو که از دست یک یوزپلنگ فرار کرده بود در پشت اتومبیل گردشگران پنهان می‌شود اما تقدیر برای او به شکلی دیگر رقم می‌خورد.
توزیع عادلانه  فضای سبز شهری، عامل افزایش کیفیت زندگی
یادداشت/
ﻧﻜﺘﻪ ﺑﺴﻴﺎر ﻣﻬﻢ در ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﻓﻀﺎي ﺳﺒﺰ ﺷﻬﺮي، ﺿﺮورت اﺟﺘﻤـﺎﻋﻲ اﻳﺠﺎد آن اﺳﺖ؛ ﺑﺪﻳﻦ ﻣﻌﻨﻲ ﻛﻪ ﺷﻬﺮوﻧﺪان ﺑﻴﺸـﺘﺮي ﺑـﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ اﺻﻞ ﻣﻜﺎن ﻳﺎﺑﻲ و دﺳﺘﺮﺳﻲ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺳﻬﻮﻟﺖ دﺳﺘﺮﺳﻲ ﺑﻬﺘﺮي ﺑﺪان داﺷﺘﻪ و ﺑﺘﻮاﻧﻨـﺪ از ﻣﻮاﻫﺐ آن اﺳﺘﻔﺎده ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ.
تدوین «لایحه هوای پاک» آخرین مراحل خود را در مجلس می‌گذراند
معصومه ابتکار:
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به حمایتهای مجلس شورای اسلامی از هوای پاک و محیط زیست گفت: تدوین لایحه هوای پاک، آخرین مراحل خود را در مجلس می‌گذراند و امیدواریم هر چه زودتر نهایی و ابلاغ شود.
دست خارجی ها به طلای کثیف رسید/ طبیعت بکر مازندران اسیر زباله
شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس‌آباد که ازلحاظ جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر هستند، سالهای مدیدی است که از معضل زباله رنج‌برده و دریای زیبایشان اسیر زباله شده است.
شناسایی و معدوم سازی 5 کانون شیوع آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان در استان کرمانشاه
مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: در راستای پیشگیری از انتقال و شیوع هرچه بیشتر بیماری، نسبت به معدوم سازی بهداشتی پرندگان آلوده تا شعاع یک کیلومتری کانون ها اقدام کردیم.
تراز آب دریاچه ارومیه رو به کاهش است/ اگر پروژه‌های ستاد احیاء اجرایی نشود صدها میلیارد به هدر می‌رود
نماینده مردم بهشهر گفت: در صورت عدم تخصیص اعتبار و اجرایی نشدن پروژه‌های ستاد احیاء دریاچه ارومیه، تمام زحمات سه سال قبل و هزینه‌های صورت گرفته به هدر می‌رود.
لزوم ساماندهی مراکز نگهداری از حیات وحش/ تعیین و تکلیف باغ وحش کاسیت
از مسئولان محیط زیست انتظار می رود پس از سنجش امکانات باغ وحش کاسیت، امکان بهسازی آن را مورد بررسی قرار داده و هرچه زودتر نظر نهایی خود را در ارتباط با لزوم تعطیلی و یا بهسازی این مرکز اعلام کنند.
حذف جنگل از ایران تا 30 سال آینده/ نیاز درختان به تنفس مصنوعی
در سال های اخیر شاهد حذف چند میلیون هکتاری جنگل ها بوده ایم و اکنون برنامه ششم توسعه تلاش دارد با طرح تنفس جلوی این تخریب را بگیرد.
معضلات محیط زیست اقتصاد روستا را به تعطیلی کشانده/ زخم‌های محیط زیست باید درد تمام جامعه شود
رئیس اتاق بازگانی:
گفت: معضلات امروز محیط زیستی از جمله از بین رفتن مراتع، کم بود آب، بارندگی و خشکسالی اقتصاد روستا را به تعطیلی کشانده است.
صفحه  از ۴۸
logo
نیازمندیها
فروشگاه اینترنتی دیجی کالا
بررسی، انتخاب، خرید آنلاین در سراسر کشور