** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
می توان مهریه را داد و حق طلاق را از مرد گرفت
تفویض حق طلاق از مرد به زن، به این معنا نیست كه شوهر از اعمال این حق ممنوع می‌شود.
بلوغ فکری و جسمی شاخصه های اصلی یک ازدواج عادی
یک کارشناس ارشد روان‌شناسی گفت: یک ازدواج عادی زمانی صورت می‌گیرد که دو طرف به بلوغ روانی، احساسی، عاطفی، جنسی، جسمی و همچنین ثبات اقتصادی رسیده باشند.
رویکرد جدید ستاد مبارزه با مواد مخدر اجتماعی کردن مبارزه است
قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: رویکرد جدید این ستاد، اجتماعی کردن مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در کشور است.
درباره کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند
پژوهش محققان دانشگاه علوم سیاسی و اقتصادی لندن نشان می‌دهد کودکانی که از مادرانی با سنین بالا به دنیا می‌آیند مهارت‌های زندگی را سریع‌تر یاد می‌گیرند.
شرایط تملک نصف دارایی مرد پس از طلاق چیست
شرایط تملک نصف دارایی مرد پس از طلاق، یکی از مهم‌ترین موضوعات حقوقی است که با ضمانت اجراهای قانونی نیز روبرو شده است.
حدود ۳۰درصد جمعیت ایران به موادمخدر نگرش مثبت دارند/ مثلث‌ نگران کننده الکل، اعتیاد و روابط پرخطر جنسی
مدیرکل دفتر تحقیقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: نیازمند واکنشی تخصصی در برخورد با پدیده‌های اجتماعی هستیم زیرا با نگاه کهنه و دیروز نمی‌توان به استقبال آینده رفت.
یک روانشناس کودک گفت: کسب مهارت "تفکر خودکارآمدی" از طریق والدین کودک محقق می شود و در صورت اکتساب آن ، کودک می آموزد که می تواند امکان مقابله با هرچالشی را با تکیه به توانایی های خود داشته باشد.
کمیته امداد و بهزیستی متولی اشتغال‌ زنان سرپرست خانوار
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس، با تاکید بر ضرورت اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار، گفت: مساعدت دولت برای اشتغال این زنان جهت امرار معاش لازم است زیرا نباید وارد هر عرصه کاری شوند.
«زنان و فضای مجازی» موضوع بررسی معاونت امور زنان و جهاد دانشگاهی
سومین نشست از سلسله نشست‌های «لحن آبی خرد» با موضوع زنان و فضای مجازی از سوی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
بارداری های پر هزینه و سیسمونی‌های تجملی
خانواده‌های امروزی و به خصوص زن و شوهرهای جوان با نشان دادن ظواهر و دارایی‌های خود در برخی مواقع سعی در جلب توجه دیگران دارند.
بررسی اقتضائات اشتغال زنان با مسئولیت‌های خانوادگی در شورای زنان
اقتضائات اشتغال زنان با مسئولیت‌های خانوادگی در دستور کار شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده قرار گرفت.
جر و بحث بی‌مورد موجب تشدید رفتار نامناسب فرد می‌شود
هرگز در مقابل بددهنی و پرخاشگری همسرتان مقابله به مثل نکنید، زیرا موجب تشدید این رفتار می‌شود.
آغاز دوره‌های ۱۶ ساعته مشاوره ازدواج از فروردین 96
معاون ساماندهی امور جوانان اشاره به اینکه آموزش ۲ هزار مربی مشاوره تا پایان اسفند ادامه دارد، گفت: دوره‌های ۱۶ ساعته مشاوره ازدواج جوانان از فروردین ۹۶ آغاز می‌شود.
آیا خالکوبی جرم است
در فرهنگ و عرف اکثریت مردم ایران،‌خالکوبی امری ضد ارزش و قبیح محسوب می‌شود اما در قانون برای آن مجازاتی پیش‌بینی نشده است.
آزادی فضای مجازی را با عقل و اخلاق خود کنترل کنیم
مدد کار اجتماعی و مدرس دانشگاه:
در فضای مجازی اگر پلیس نتواند همه افراد را کنترل کند لازم است افراد یک کنترل درونی داشته باشند و خودشان آنچه را که در فضای مجازی انجام می دهند رصد کنند و مرز بندی هایی را انجام دهند.
صفحه  از ۳۰۵
logo