** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
آغاز نام نویسی آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی از 30 دی
مهلت ثبت نام در ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور از یکشنبه ۳۰ دی‌ماه ۹۷ آغاز می‌شود.
دانشگاه‌ها حداقل ۱۵ درصد بودجه را در پژوهش صرف کنند/ هیئت علمی استخدامی سال آینده ۶ ماه را در صنعت می‌گذرانند
وزیر علوم:
غلامی گفت: تقاضای ما از روسای دانشگاه‌ها این است که حداقل ۱۵ درصد بودجه را در پژوهش صرف کنند.
افشاگری درخصوص پشت پرده کنکور + فیلم
یک منتقد کنکور با بیان اینکه "اگر آموزش خوب را از طبقات پایین دریغ کنیم آینده را برای آن‌ها از بین برده‌ایم"، پشت پرده این آزمون بزرگ را افشا کرد.
دانشجویان ثروتمند به دانشگاه بیشتر بدهکارند
نتایج یک بررسی نشان می‌دهد، دانشجویان ثروتمند تمایل به تحصیل در کالج‌های گران قیمت دارند و همین موضوع منجر به دریافت بیشتر وام تحصیلی توسط این قشر می‌شود.
سنتی غیر علمی به نام پایان نامه فروشی/ نظارتی عملی بر سرقت‌های علمی وجود دارد؟
خرید و فروش پایان نامه کار‌ی اقدامی غیر علمی و به نوعی سرقت اطلاعاتی محسوب می شود و دستگاه های ذیربط باید در این حوزه سازوکارهای نظارتی را در دستور کار قرار دهند.
شرایط پذیرش دانشجویان در دوره دکتری سخت‌تر شد
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش با اشاره به تصویب آیین‌نامه ساماندهی پذیرش دانشجو اعلام کرد
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم از تصویب نهایی "آیین‌نامه ساماندهی پذیرش دانشجویان دکتری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی" در این وزارتخانه خبر داد و گفت: با تصویب این آیین‌نامه شرایط و شاخص‌های پذیرش در دوره دکتری دانشگاه‌ها سخت‌تر می‌شود.
مهاجرت‌های بی‌حساب و کتاب دانشجویی و سراب تحصیل در دانشگاه‌های حبابی
مهاجرت و تحصیل در دانشگاه‌هایی که تایید وزارت علوم را ندارند، دانشجویان را با مشکلات متعددی مواجه کرده است.
نفرین زمین
روایتی از دانشگاه ناامنی که قلدرمآبانه در ارتفاعات ساخته شد
خصوصی‌سازی در ایران را می‌توان تجربه‌ای پرفراز و نشیب دانست که گاه با دستاوردهایی شوم همراه شده است. بی‌شک در بخش دانشگاهی نیز حاصل فعالیت اولین دانشگاه غیر دولتی کشور در تمامی سال‌های گذشته خالی از حاشیه و معضل نبوده است اما شاید یکی از مهم‌ترین این معضلات که شاید امید چندانی به حل آن هم نباشد داستان ساخت دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات است؛ دانشگاهی که خشت اول آن کج نهاده شده و بر همین اساس تا ثریای این دیوار کج رفته است.
تخصیص به‌موقع، پاشنه آشیل
جزئیات بودجه پیشنهادی سال آینده آموزش عالی تشریح شد
بر اساس لایحه پیشنهادی دولت، بودجه دانشگاه‌ها، مراکز علمی و پژوهشی برای سال ۹۸ در مقایسه با سال گذشته بیش از ۱۳ درصد رشد داشته است که در این میان دانشگاه تهران، بیشترین و دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی کمترین رشد بودجه را در بین دانشگاه‌های بزرگ داشته‌ است.
هزار توی حذف کنکور؛ سوابق تحصیلی به داد داوطلبان می‌رسد؟
حذف کنکور داستانی طولانی و بی سرانجام که گویی تمهیداتی جدید آن را در مسیر اجرا و سامان گرفتن به جریان انداخته است.
آغاز ثبت‌نام آزمون زبان دکتری پیام نور از ۲۲ دی
رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور اعلام کرد: متقاضیان شرکت در بیست و هفتمین دوره آزمون زبان دکتری تخصصی (ETPNU) دانشگاه پیام نور از ۲۲لغایت ۲۷ دی ماه فرصت دارند به صورت الکترونیکی و از طریق پرتال دانشگاه پیام نور – مرکز سنجش و آزمون http://azmoon.pnu.ac.ir/Portal/Home جهت ثبت نام اقدام کنند.
جزئیاتی از « ورود بدون کنکور به ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها» اعلام شد
رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش درباره مصوبه شورای سنجش مبنی بر ورود بدون کنکور به ۸۵ درصد ظرفیت دانشگاه‌ها توضیحاتی ارائه کرد.
حضور ۲۲ دانشگاه ایرانی در جمع برترین‌های «یورپ»
پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد؛
بر اساس گزارش سال ۲۰۱۸ نظام «رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر پایه عملکرد علمی» یا «یورَپ»، ۲۲ دانشگاه ایرانی در میان ۲۵۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند.
درخواست از نخبگان ایران برای اصلاح یک رفتار کهنه و پرحاشیه در حج
رییس سازمان حج و زیارت در دیدار با معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور درخواست کرد با بهره‌گیری از مهارت نخبگان و دانشجویان، نرم‌افزار سوغات با امکان در اختیار قرار دادن اطلاعاتی از اجناس و قیمت‌ها در کشور مقصد (عراق و عربستان) طراحی شود.
کپی‌کاری پایان‌نامه‌های دانشجویی‌ مصداق تخلف است/ با دانشجویان و اساتید متخلف برخورد می‌کنیم
رئیس دانشگاه تهران:
رئیس دانشگاه تهران کپی‌برداری از پایان‌نامه‌های دانشجویی را یکی از مصادیق تخلف پژوهشی عنوان کرد و گفت: دانشجویانی که در رساله‌ یا پایان‌نامه خود کپی‌برداری کرده باشند متخلف شناخته شده و مطابق آئین‌نامه‌های مربوط با آنها برخورد می‌شود.
صفحه  از ۱۰۹
logo