** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
جمعه ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 24
سیاست‌ های ساماندهی کنکور تا پایان سال ارائه می‌ شود
ابراهیم سوزنچی اعلام کرد:
معاون خط مشی گذاری ستاد نقشه جامع علمی کشور گفت: سیاست های ساماندهی کنکور تا پایان سال جاری ارائه می شود و سپس شورای سنجش و پذیرش دانشجو باید برنامه اجرایی آن را ارائه دهد.
۳ دانشگاه در صدر جدول قرار دادهای صنعتی کشور قرار دارند
براساس جدیدترین آمارها ۲۰ دانشگاه در مجموع ۶ هزار و ۸۵۳ قرارداد ارتباط با صنعت و جامعه را در دست اجرا دارند که دانشگاه تهران، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان دارای بیشترین قرارداد هستند.
چگونه می توان بدون کنکور در مقطع دکتری تحصیل کرد؟
پذیرش بدون کنکور در دانشگاه‌ها، تنها محدود به دوره کاردانی و کارشناسی نیست و متقاضیان می‌توانند با استفاده از سهمیه استعداد درخشان به ادامه تحصیل در مقطع دکتری بپردازند.
جدیدترین رشته های بدون کنکور دانشگاه ها برای پذیرش بهمن اعلام شد
پذیرش با سوابق تحصیلی؛
سری سوم رشته‌های پذیرش بدون آزمون دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام‌نور، غیرانتفاعی، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ اعلام شد.
شرایط انصراف از دانشگاه روزانه بدون محرومیت چیست؟ + جزئیات
اگر در دوره روزانه دانشگاه های دولتی پذیرش شوید و ثبت نام نکنید یک سال از شرکت در کنکور منع می شود اما شرایط انصراف بدون منع از شرکت در کنکور چیست؟
2 فیزیکدان ایرانی برنده جایزه جهانی کیهان شناسی شدند
با مقاله ای درباره سیاهچاله؛
دانش آموخته‌گان دانشگاه شریف با مقاله "پژواکی از مغاک؛ سیاهچاله فوق چرخان باقی مانده از دوتایی ستاره نوترونی رویداد GW۱۷۰۸۱۷" موفق به کسب جایزه بوکالتر ۲۰۱۹ شدند.
کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته چه تفاوتی با هم دارند؟
در این گزارش به بیان تفاوت‌های کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته می‌پردازیم.
۸۰۰هزار پایان نامه و تز دکتری با موضوع «گفتمان مقاومت» تدوین می شود
براساس طرح جدید دانشگاه آزاد؛
سخنگوی دانشگاه آزاد از انتخاب موضوع «گفتمان مقاومت» به عنوان یکی از موضوعات سامانه پایش پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی خبر داد.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان شد
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه برنامه دارد تا سال ۱۴۰۴ در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان برسد، گفت: بر اساس رتبه‌بندی لایدن، این دانشگاه در جایگاه ۲۲ جهانی قرار گرفته است.
نتایج آزمون استخدامی امروز اعلام می‌شود
نتایج اولیه آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور امروز اعلام می‌شود.
امتحانات دانشگاه پیام نور طی 3 روز آینده در کشور لغو شد
رییس دانشگاه پیام نور گفت: امتحانات در کلیه مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور برای تسهیل شرکت دانشجویان در مراسم تشییع پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی و مراسمی که به مناسبت شهادت این سردار سرفراز برگزار می شود، در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه در سراسر کشور لغو خواهد بود.
برنامه امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد در برخی استان‌ ها تغییر کرد
به منظور شرکت در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی؛
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه‌ ای، جزئیات تغییر برنامه امتحانات پایان ترم برخی استان‌ های دانشگاه آزاد اسلامی به منظور شرکت در مراسم تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی را اعلام کرد.
سرنوشت کنکور ۹۹ در دست شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی
گره کنکور چه زمانی باز می شود؟
سال‌ هاست ساماندهی سهمیه‌ های کنکور و سرنوشت داوطلبان، موضوع داغ جلسات دست‌ اندرکاران آموزش عالی است، اما این‌ بار و در کنکور ۹۹ آینده بسیاری از کنکوری‌ ها به تصمیم‌ گیری‌ های شورای عالی انقلاب فرهنگی گره خورده است.
بررسی لایحه ساماندهی سهمیه‌ های کنکور در شورای‌ انقلاب فرهنگی
عضور شورا خبر داد؛
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام کرد: به زودی نحوه ورود و بررسی شورا درباره لایحه ساماندهی سهمیه‌های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی اعلام می شود.
مقطع ارشد ریاضی «گرایش رمز و کد» در دانشگاه علم و صنعت ایجاد شد
در جلسه شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت «ایجاد رشته کارشناسی ارشد ریاضی- گرایش رمز و کد» مورد تصویب قرار گرفت.
صفحه  از ۱۲۹
logo