** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
سه‌شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 30
بتن ریزی قلب راکتور اراک ضربه علمی و فنی سنگینی بر فناوری هسته ای ایران بود/ تاریخ جنایت انجام شده درباره دانشمندان هسته ای را فراموش نمی کند
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد؛
علی قربانی: از نظر اخلاقی غرب و دست اندرکاران حوزه هسته ای مسئول و پاسخگوی افکار و وجدان عمومی خواهند بود و تاریخ جنایت های انجام شده درباره دانشمندان هسته ای را فراموش نخواهد کرد.
ماجرای بدعهدی انگلیسی‌ها در برجام/ نهایتا برای ۴ سال ذخیره اورانیوم داریم
صالحی در برنامه نگاه یک مطرح کرد؛
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: ذخایر اورانیوم ما هنوز به هزار تن نرسیده و مسئله از سوی وزارت امور خارجه در حال پیگیری و این مطالبه ما هنوز پابرجاست.
محصول برجام یک هواپیمای ایرباس شد/ امیدواریم دولت از «انشاء» به «اجرا» برسد/برجام کودک «ناقص الخلقه‌ای» است که باید سال‌ها تیمارش کرد
دکتر زاکانی در نشست خبری «تجربه گران»:
رئیس کمیسیون بررسی برجام در مجلس نهم با بیان اینکه دوستان ما به طرف آمریکایی درحد اعلا اعتماد کردند گفت: برجام اکنون یک کودک ناقص الخلقه‌ای است که در دامن مردم ایران گذاشته شده است.
هنوز شرایط بانک‌های ما به حالت عادی برنگشته/ برجام به هیچ وجه برای مذاکره باز نخواهد شد/ برجام را پاره کنند، آتش می‌زنیم
نشست خبری عراقچی در سالگرد اجرای برجام:
معاون وزیر خارجه با بیان اینکه هنوز شرایط بانک‌های ما به حالت عادی و نرمال برنگشته است، گفت: علت‌های متعددی برای این موضوع وجود دارد که تقریباً هیچ کدام به مسائل برجام مربوط نیست.
پایان افسانه برجام
عهدشکنی و نقض پیمان آمریکایی‌ها و حتی اروپایی‌ها از سوی مسئولان با تجربه و آینده‌نگر نظام بارها تذکر داده شد و حتی فرجام برجام پیش بینی می شد اما متاسفانه پذیرش اشتباهات و دلبستگی به وعده های دروغین، حجابی بین موافقان ایجاد می کرد که اکنون دیگر برای کنار زدن آن مقداری دیر شده است.
پیش‌بینی‌های لازم درصورت نقض برجام شده است/ در حال رصد اوضاع هستیم/ آمریکا سر عقل بیاید
صالحی در جمع خبرنگاران:
رئیس سازمان انرژی اتمی درخصوص واکنش ایران در صورت نقض برجام توسط آمریکایی‌ها گفت: در جلسه‌ای که به ریاست آقای روحانی برای بررسی این موضوع برگزار شد، پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفت.
نامه سرگشاده 8499 نفر از اساتید دانشگاه‌ها به رؤسای قوا درباره صنعت هسته ای
8499 نفر از استادان دانشگاه‌ها در نامه سرگشاده به رؤسای قوا اعلام کردند: قرار بود بدون لغو همه تحریم‌ها هیچ سندی در باب هسته‌ای امضاء نشود. اکنون صنعت هسته‌ای از قابلیت و سودمندی خارج شد و خبری از لغو تحریم‌ها نیست؟
سفر گروهی از ضدانقلاب به اسرائیل بعد از توافق برجام
روزنامه صهیونیستی فاش کرد
یک روزنامه صهیونیستی در گزارشی مدعی شد که گروهی از ضدانقلاب اندک‌زمانی پس از حصول توافق هسته‌ای ایران و 1+5 به اسرائیل سفر کرده و در کنفرانسی حضور یافته‌اند.
متن کامل گزارش فصلی آمانو درباره اجرای برجام
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آخرین گزارش خود از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، اعلام کرده که این کشور سقف ذخیره اورانیوم با غنای پایین را رعایت کرده و هنوز به سقف موجود برای تولید آب سنگین نرسیده است.
انتقاد سیاستمداران آمریکایی از کلینتون به خاطر اعدام شهرام امیری
در واکنشی دیگر دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکایی در این باره به محکوم کردن هیلاری کلینتو پرداخته و او را مسبب اعدام امیری خطاب کرده است.
ترامپ از «کمک» شهرام امیری به دولت آمریکا سخن گفت
نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با اشاره به اعدام «شهرام امیری» در ایران گفت که او به دولت آمریکا «کمک» کرده بود.
افشاگری نیویورک تایمز از زد و بندهای سازمان سیا و
وقتی برای نخستین بار نام شهرام امیری در صدر اخبار قرار گرفت، شش سال پیش بود که او دانشمند جوان ایرانی بود که ناگهان از خانه امنی یک ویدئو تهیه کرد و گفت که از سوی سازمان سیا ربوده شده است.
تحلیلگر بی‌بی‌سی: ایران نباید قبل از حل موضوع بانکی امتیاز غنی سازی 20 درصد را می‌داد
علیرضا نامور حقیقی در این مصاحبه که پس از سخنرانی اخیر تلویزیونی رئیس‌جمهور ایران انجام شده، از اشتباه ایران در برجام به ویژه در زمینه واگذار کردن غنی‌سازی 20 درصدی اورانیوم سخن گفت.
خطوط قرمز درمذاکرات چگونه
عبور از خطوط قرمز در مذاکرات هسته ای به روایت اعضای تیم مذاکره کننده؛
هر چند عراقچی و بعیدی نژاد همچنان به دنبال توجیه و یا تفسیر عبور نکردن از خطوط قرمز در مذاکرات هستند، اما شرایط بعد از برجام و انواع دبه‌ها و طرح موضوعات و تحریم‌های جدیدتر، نشان می‌دهد حتی اگر تیم ایرانی از خطوط قرمز هم عبور نکرده باشد.
عودت 5 کیلو سوخت 20% از محموله منتقل شده به روسیه
در دومین گزارش برجام به مجلس عنوان شد
لازم به تاکید است تا پیش از برجام، بر اساس قطعنامه‌های موجود شورای امنیت سازمان ملل متحد، واردات اورانیوم طبیعی (کیک زرد) به ایران ممنوع بوده است.
صفحه  از ۷۹
logo