** شما میتوانید سوژه های خبری، گزارشات محلی، مقالات و دلنوشته های خود را از طریق فرم "تماس با ما" و یا ایمیل news@titre1.ir با ما در میان بگذارید.. طرح سوژه از شما، پیگیری از تیتر1 **       
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 20
نگاهی به لزوم تجهیز کتابخانه‌های مدرسه‌ها
دانشیار دانشگاه تربیت مدرس و رئیس انجمن ارتقای کتابخانه های عمومی ایران‌ درآستانه بازگشایی مدرسه‌ها، از لزوم توجه به تجهیز کتابخانه‌های مدرسه‌ها سخن گفته و تاکید کرده است کمتر مدرسه‌ای وجود دارد که به تجهیز کتابخانه اهمیت قائل شده و آن را هم به عنوان بخشی از برنامه آموزشی در نظر بگیرد.
قصور صدا و سیما در پاسداری از زبان فارسی/بیستمین زبان پر استفاده دنیا مورد تهاجم واژه های بیگانه/تجارت لایک به قیمت تخریب نام بزرگان ادبیات
"تیتر1"به مناسبت روز شعر و ادب فارسی گزارش می دهد؛
استاد دانشگاه زبان فارسی دانشگاه آزاد کرج گفت: فرهنگستان زبان و ادب فارسی برای واژه سازی و جایگزینی واژگان خارجی در بین مردم، نیاز به بازوی اجرایی دارد که صدا و سیما می تواند حتی واژه های فارسی را که در ابتدا نامأنوس هستند در جامعه و به طور عام ترویج نمایند.
نویسندگان جوان، طعمه‌های مناسبی برای ناشران سودجو هستند/ برخی کتاب‌ها بدون مجوز ارشاد و با شابک جعلی منتشر می‌شوند
یک نویسنده:
یک نویسنده جوان از مشکلات عدیده و دام‌های فراوانی که بر سر راه نوقلمان در مسیر نشر گسترده شده است، صحبت می‌کند.
مجموعه کتاب‌هایی که به رشد تفکر کودکان کمک می‌کند
معرفی کتاب؛
چند سال است مجموعه کتاب‌های مرغک با هدف درست اندیشیدن و تقویت تفکر کودکان منتشر می‌شود که یکی از آن‌ها «خانه ام کجاست» نام دارد.
مطالبه کاربران فضای مجازی برای محاکمه
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد عنوان کرد؛
محمد خدادی با بیان اینکه موضوع خبر دروغ خبرآنلاین پیگیری و بررسی می شود، گفت: حتما این موضوع بررسی می شود، اساس سازوکار معاونت مطبوعاتی بررسی تمام ابعاد موضوع است و باید هم این کار را انجام بدهد.
نگاهی به چند کتاب خواندنی که به واقعه‌ی عاشورا می‌پردازند
ادبیات عاشورایی در قالب داستان‌های تامل‌برانگیز و همخوان با رشد ادبیات داستانی در کشور، از حدود ۲ دهه پیش به شکلی جدی در کشور آغاز شده. حرکتی که با انتشار چند مجموعه داستان خوب آغاز شد و همچنان ادامه دارد.
شاعرانی که از امام حسین(ع) جایزه گرفتند + تصاویر
شاعران در تمام ۱۴۰۰ سال بعد از قیام عاشورا، زبان گویای عزاداران بوده‌اند. تاریخ پر است از روایت‌های رشک‌برانگیز از شاعرانی که به مجالس عزای حسینی رونق بخشیدن.
ماه محرم چه کتاب‌هایی بخوانیم؟
در گفت‌وگوی شکارسری مطرح شد
نویسنده کتاب «آسمان زیر ابرها» گفت: «شرح منظومه زهد» اثر غلامرضا كافی، «تاریخ عاشورا» نوشته محمدرضا سنگری، «حسین علی» اثر محمدحسین مهدوی‌سعیدی و مجموعه شعرهایی كه با حال و هوای محرم و عاشورا سروده شده اند مناسب مطالعه در ایام محرم هستند.
راهکار‌های یک ناشر برای دورشدن افراد از صفحات مجازی/ ضربه دانلود کتاب‌های غیر مجاز به اهالی قلم چیست؟
مدیر نشر افق گفت: دانلود غیر مجاز کتاب‌های پی دی اف ضررات جبران ناپذیر به اهالی قلم وارد می‌کند.
فرهنگ کتاب هدیه دادن را در خانواده‌ها ترویج کنیم
بخشایش:
نویسنده کتاب «اردیبهشت نام دیگر توست» گفت: خوب است که پدر و مادر بچه‌ها را از بچگی با کتاب آشنا کنند. خودشان کتاب بخوانند و در سبد کالایشان حتما جایی برای کتاب خالی بگذارند. طبیعتا بچه‌ای که با کتاب بزرگ می‌شوند در آینده کتابخوان خواهد شد و آموزه هایش را از کتاب، به عنوان یک منبع موثق، خواهد گرفت.
وقتی فرهنگستان زبان و ادب فارسی در واژه سازی به خطا رفت/ تیغ کلمات مهجور و نامانوس بر گلوی زبان فارسی
"تیتر1" گزارش می دهد:
فرهنگستان زبان و ادب فارسی نقش مهمی در واژه سازی دارد اما متاسفانه این سازمان به خطا رفته است و کلمات نامانوس و مهجوری را تولید کرده که به زبان فارسی آسیب رسانده است.
آسیبی که وابستگی اهالی قلم به صفحات مجازی به ادبیات وارد می‌کند
دولت آبادی گفت: وابستگی نویسندگان به صفحات مجازی باعث کم کاری شان در جهانی کردن ادبیات کشور شده است.
گرانی کاغذ؛ نفس ناشران و رمق نویسندگان را گرفت/ از درآمد نویسندگی آبی برای مولفین گرم نمی شود
"تیتر1"/ پژوهشگر برتر سال 96:
فردین احمدی گفت: گرانی كاغذ معضلی است كه این روزها دامنگیر حوزه نشر شده است؛ معضلی كه هم نفس ناشران و هم رمق نویسندگان را گرفته و برخی از آنان را به آخر خط رسانده است.
چهارچوب‌های اصلی طنز را فراموش کرده‌ایم/برخی تقلید صدا و لطیفه‌گویی را با طنز اشتباه گرفته‌اند
امینی:
نویسنده کتاب «لبخند سعدی» گفت: ابتذال طنز افزایش چشم‌گیری داشته است، طنز از مسیر درست خود منحرف شده و به‌سوی ابتذال سوق پیدا کرده است. در این شرایط اخلاق، متانت، نگاه هوشمندانه و انسانی نسبت به طنز از بین رفته، در حال حاضر به‌سوی طنز پرخاشگر و تمسخر کننده حرکت کرده‌ایم.
کثرت و تنوع کتاب‌ها مخاطب را سردرگم کرده است/ ۷۰ درصد آثار منتشرشده ارزش تورق ندارند
پرویز بیگی گفت: در سال ۳ هزار مجموعه شعر چاپ می‌شود که از نظر من ۷۰ درصد آنها ارزش خواندن و تورق را ندارند.
صفحه  از ۷۴
logo